17:40 26 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

محمداشرف غنی رئیس جمهور کشور می‌گوید که به امنیت قندهار توجه ویژه صورت گرفته و به مشکلات این ولایت به موقع رسیدگی شود

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرنامه منتشره از سوی  دفتر رسانه‎ی ارگ، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشورشام روز سه‌شنبه (18 قوس) با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت کندهار دیدار و در خصوص وضعیت عمومی و مشکلات آن ولایت، صحبت کرد.

در این دیدار محمداشرف غنی ولایت کندهار را قلب سیاسی افغانستان خواند و گفت که به امنیت کندهار توجه می‌شود و به مشکلات این ولایت رسیدگی به موقع صورت می‌گیرد.

آقای غنی گفت که شما باید در خصوص وضعیت کندهار اجماع داشته باشید، زیرا وحدت شرط اساسی بقا، صلح و پایداری افغانستان است. شما باید یک طرح جامع را ترتیب کنید که تمام اقشار مردم کندهار خود را در آن ببینند و مشکلات گذشته تکرار نگردد. 

رئیس جمهور در اخیر صحبت هایش گفت که در آینده نزدیک یک هیات با صلاحیت به کندهار فرستاده خواهد شد، تا با مردم این ولایت دیدار نماید و پس از گرفتن مشوره های آنان، در این خصوص تصامیم لازم گرفته خواهد شد. 

این در حالی است که در این اواخر طالبان حملات شان را در نقاط مختلف ولایت کندهار افزایش داده اند اما با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی روبرو شده‌اند. در چند ماه اخیر صدها طالب مسلح در ولایت کندهار کشته و زخمی شده‌اند .

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر