21:54 16 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 26
ما را در دنبال کنید

نحوه اطلاع‌دهی امرالله صالح از تهدید «طالبان داعشی» برای کشتار «شیعیان» در کابل واکنش‌ها و انتقادهایی را در پی داشته است.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری می‌گوید که از طرف «طالبان داعشی» در یک پیام کتبی هشدار دریافت کرده‌اند که اگر زندانیان‌شان اعدام شد، کابل را به مسلخ «کشتارگاه» شیعیان تبدیل خواهند کرد.

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان به این یادداشت امرالله صالح واکنش نشان داده است. او در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود نوشته است: «مسئولین باید در تبلیغات‌شان مسئولانه عمل کنند، روایت شیعه‌کُشی طالبان در کابل ناامنی روانی را تشدید می‌کند.»

آقای محقق گفته است:" نبايد عوض اصلاح ابرو چشم را كور بسازيم".

شاه حسین مرتضوی، مشاور فرهنگی رییس‌جمهور اشرف غنی نیز این یادداشت صالح را «شیعه‌هراسی» خوانده است.

مرتضوی نوشته است: «داعش و طالبان دشمن بشریت و افغانستان اند. ما نباید در اطلاع‌رسانی به شیعه‌هراسی دامن بزنیم. نوع و شیوه اطلاع‌رسانی ما باید مسلکی شود و به جنگ روانی دشمن کمک نکند.»

با این حال، امرالله صالح تأکید کرده است که به ریاست امنیت ملی کابل هدایت داده است که به تمام «طالبان داعشی» که در چنگال قانون هستند، تفهیم کنند که به شبکه‌های خود پیام بدهند دولت همه شجره‌ای آن‌ها را می شناسد.

اظهارات امروز امراالله صالح، واکنش‌های زیادی را در بین کاربران صفحات اجتماعی به دنبال داشته و شماری زیادی گفته‌اند که این ادبیات معاون اول ریاست جمهوری فضای رعب و وحشت را بالای یک بخش جامعه حاکم می‌سازد.

رازق دانشور گفته است:روایت شیعه کشی از زبان امرالله خان، معاون اول و منبع اطلاعات استخباراتی، چند بعد می تواند داشته باشد. 

- حقیقت است.
- جنگ روانی و منفی نمایی و تحت فشار قرار دادن مخالفین دولت است.
- انحراف اذهان عامه از ناکامی های پی در پی در شهر کابل است.

مبارک جعفری نوشته: آیا حکومت دست شیعیان است که طالبان تهدید به کشتار شیعه یان در کابل میکند؟؟
آیا چی رازهای پشت پرده نهفته است؟
آیا شیعه کشی و شیعه هراسی برای طالبان چی اهمیت دارد؟

نادر یوسفی گفته: روایت شیعه کشی طالب وداعش از زبان معاون رئیس جمهور یک فاجعه است!

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر