01:36 19 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان از تلاش های معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران به‌خاطر گشایش راه آهن خواف- هرات ابراز سپاس و امتنان کرد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه عصر امروز، با آقای سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران، در قصر ستوری این وزارت، دیدار و ملاقات کرد.

در این دیدار، وزیر امور خارجه از تلاش‌های آقای عراقچی به‌خاطر گشایش راه آهن خواف- هرات ابراز سپاس و امتنان کرده، اظهار داشت که پس از اتصال افغانستان با کشور های آسیای مرکزی در شمال، اتصال افغانستان توسط راه آهن با ایران در غرب کشور، روحیهٔ امید و اطمینان را برای تقویت همکاری‌ها و اتصال منطقه‌یی میان دولت‌ها و مردمان منطقه، بیشتر کرده است.

وزیر خارجه افغانستان با اشاره به همکاری کابل و تهران در بخش‌های مختلف، تشریک مساعی دو کشور را در راستای تقویت اجماع منطقه‌یی برای موفقیت گفتگو‌های صلح افغانستان مهم و اثرگذار دانسته، در مورد اهیمت ادامهٔ این تلاش‌ها برای رسیدن به صلح پایدار در افغانستان و تأمین ثبات و توسعهٔ اقتصادی در منطقه صحبت کرد.

متعاقباً، آقای عراقچی از توجهٔ وزیر امور خارجه در زمینهٔ گسترش روابط میان دو ملت قدردانی کرد و توسعهٔ روابط میان دو کشور را در راستای اتصال منطقه‌یی و رفاه اقتصادی مهم خواند. آقای عراقچی در مورد پیشرفت‌های صورت‌گرفته برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان افغانستان و ایران به وزیر امو خارجه کشور معلومات داده، از حمایت کشور متبوعش از موفقیت روند صلح، جمهوری اسلامی افغانستان و حفظ  دست‌آورد های ۱۹ سال اخیر، اطمنیان داد.  

وزیر امور خارجهٔ کشور در مورد ارادهٔ سیاسی موجود در جمهوری اسلامی افغانستان برای تقویت هرچه بیشتر روابط میان دو دولت صحبت کرد. آقای اتمر بادرنظرداشت اهمیت همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه، در زمینهٔ سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کلان اقتصادی به هدف اتصال افغانستان و ایران به کشورهای آسیای مرکزی و منطقه به تفصیل صحبت کرد.

در خاتمه، هردو جانب پیرامون نهایی‌شدن سند جامع همکاری‌های درازمدت و آماده‌گی‌ها برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی صحبت و تبادل نظر کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر