افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

 مسئولان حکومتی می گویند که در اثر اصابت مرمی هاوان در ولسوالی الیشنگ ولایت لغمان، سه غیر نظامی کشته شده و 9 تن دیگر زخم برداشته اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پژواک، اسدالله دولتزی سخنگوی والی لغمان، می گوید که شب گذشته، بین طالبان و نیروهای امنیتی در مناطق اسلام آباد و شکرمان ولسوالی الیشنگ ولایت لغمان، درگیری صورت گرفته است.

دولتزی افزود که در نتیجۀ این درگيری، یک مرمی هاوان که از سوی طالبان مسلح پرتاب شده بود، بالای یک خانه رهایشی اصابت نمود، که از اثر آن به شمول یک زن، سه تن کشته شده و به شمول اطفال ۹ تن دیگر زخم برداشته اند.

بربنیاد گفته های او، در درگیری شب گذشته، یک عضو مهم طالبان به نام عبدالمالک کشته شده و تعداد زیاد دیگر نيز زخم برداشته اند.

سخنگوی والی لغمان افزود که در درگیری ذکرشده، دو سرباز امنیتی زخم سطحى برداشته اند.

عبدالحمید صاحبزاده رئیس صحت عامۀ این ولایت نیز به آژانس خبری پژواک گفت که از محل درگیری شب گذشتۀ ولسوالی الیشنگ، سه جسد و 12 زخمی به این شفاخانه انتقال داده شده اند.

وی افزود که وضعیت صحی زخمیان قابل اطمينان است؛ اما یک تن برای تداوی بهتر به کابل انتقال داده شده است.

حکمت الله یک تن از باشندگان منطقۀ اسلام آباد در ولسوالی الیشنگ، به آژانس خبری پژواک گفت که شب گذشته در منطقۀ آنها بین طالبان و نیروهای امنیتی درگیری شدید رخ داده است.

اما وی در خصوص تلفات این درگیری چیزی نگفت.

از سوی دیگر، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان مسلح میگوید که یک مرمی «دی سی» نیروهای دولتی، در ولسوالی الیشنگ ولایت لغمان بر یک خانه اصابت کرده است.

او در این خصوص گفت که از اثر اصابت این مرمی، یک طفل کشته شده و چهار تن دیگر زخم برداشته اند.

قابل یادآوری‌ست که الیشنگ از جمله ولسوالی های ناامن است که بیشتر اوقات، شاهد درگیری بین طالبان و نیروهای دولتی می باشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر