02:46 26 فبروری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 14
ما را در دنبال کنید

دادگاه عالی آلمان پرونده بستگان قربانیان حمله هوایی سال 2009 کندز را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دادگاه قانون اساسی آلمان ادعای بستگان قربانیان حمله هوایی 11 سال پیش در کندز را رد کرد.

در اعلامیه این دادگاه آمده است: "تصمیمی دوم مجلس سنای دوم  دادگاه قانون اساسی که امروز علنی شد، شکایت مدنی در مورد ادعای جبران خسارات مادی از سوی دادگاه عالی آلمان پذیرفته نشد".

این دادگاه تصمیم سال 2016 دادگاه عالی فدرال آلمان را تائید کرد و اظهار داشت که هیچ قانون اساسی برای جبران خسارت وجود ندارد.

این پروند مربوط به حمله نیروهای امریکایی به دو تانکر سوخت در کندز افغانستان در سال 2009 است. دگروال گئورگ کلاین میگوید که زمانی تانکر های تیل سرقت شده توسط شبه نظامیان مورد هدف قرار گرفت، که پس دریافت اطلاعات مکرر در مورد این که تنها شبه نظامیان در منطقه و اطراف تانکر های تیل قرار دارند. بعدا معلوم شد که این اطلاعات نادرست است، علاوه بر شبه نظامیان تعدادی زیادی از غیر نظامیان جان باختند، شمار تمام قربانیان این رویداد 100 نفر بودند.

دولت آلمان به بستگان 90 قربانی پنج هزار یورو پرداخت کرد، اما دو نفر از آنان این کار را ناکافی دانستند. اما مردی که دو پسر و زنی که همسرش خود را از دست داده بود از دولت آلمان خواهان پرداخت 40 تا 50 هزار یورو شده اند. در سال 2016، دادگاه عالی فدرال ادعای آنان را رد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر