02:02 11 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به گزارش اسپوتنیک، وزارت صحت عامه‌ی کشور می‌گوید که در بیست‌وچهار ساعت گذشته 2057 نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا را تست کرده است که نتایج آزمایش 271 نمونه‌ی آن مثبت تشخیص شده است.

این تعداد موارد مثبت کرونا در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، ننگرهار، تخار، پکتیا، بغلان، پروان، نیمروز، غزنی، لوگر، بادغیس، بدخشان، میدان‌وردک، هلمند، لغمان، کنر، غور، کاپیسا، پنجشیر، خوست و پکتیکا به ثبت رسیده است.

با ثبت این رویدادها، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان از نخستین روز شیوع این ویروس تاکنون به 51 هزار و 360 نفر رسیده است.

براساس معلومات وزارت صحت عامه، در بیست‌وچهار ساعت گذشته 21 مورد مرگ ناشی از کرونا در کشور به ثبت رسیده است.

این تعداد افراد در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، تخار، دایکندی، لغمان، کنر و خوست به دلیل ابتلا به بیماری COVID-19  جان باخته‌اند.

شمار مجموعی فوتی‌های ناشی از بیماری COVID-19 در افغانستان تا امروز به دو‌هزار و 126 نفر افزایش یافته است.

همچنان، در یک شبانه‌روز گذشته 136 بیمار COVID-19  در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، پکتیا، بغلان، نیمروز، دایکندی، بادغیس، هلمند، کاپیسا، خوست و پکتیکا بهبود یافته‌اند.

به این ترتیب، شمار بهبودیافتگان ویروس کرونا در کشور به 39 هزار و 920 نفر افزایش یافته است.

در همین حال، رئیس ‌جمهور اشرف غنی در نشست مبارزه با موج دوم کرونا در ارگ ریاست‌جمهوری، به وزارت صحت عامه هدایت داده است که نیازمندی های بیمارستان های COVID-19  که به تازگی ساخته شده است، را مشخص کند تا به موقع به آن رسیدگی شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر