12:51 17 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

عضو تیم مذاکره ‌کننده افغانستان گفت که این تیم در مذاکره با طالبان از رئیس جمهور افغانستان دستور نمی‌گیرد و اشرف غنی تنها می‌تواند به این تیم مشاوره دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، حفیظ منصور، عضو تیم مذاکره ‌کننده دولت افغانستان با هشدار اینکه اختلافات سیاسی داخلی به مذاکرات صلح با طالبان آسیب جدی وارد می‌کند، تصریح کرد که این تیم از «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان دستور نمی‌گیرد.

وی اظهارداشت که «تیم مذاکره‌کننده افغانستان از شورای عالی مصالحه دستور می‌گیرد و اشرف غنی تنها می‌تواند به آن‌ها مشاوره بدهد اما این تیم تصمیم خواهد گرفت که مشورت را لحاظ کند یا خیر».

در حالی که مذاکرات با طالبان قرار است در 16 دی ماه از سر گرفته شود، منصور با ابراز نگرانی از عدم اجماع سیاسیون داخلی تاکید کرد: «هر طرفی که کارشکنی بکند می‌تواند با فشارهای سنگین روبرو شود و چنین چیزی را من قطعاً به صلاح افغانستان و به سود مذاکرات نمی‌دانم».

این عضو تیم مذاکره‌کننده افغانستان به طلوع گفت که عالیترین مرجع که می‌تواند درباره صلح تصمیم بگیرد شورای عالی مصالحه است، دیگران تنها می‌توانند مشاوره دهند.

منصور پیش از این نیز رئیس جمهور افغانستان را به مخالفت برای پیشرفت مذاکرات متهم کرده بود.

اشرف غنی اخیراً نیز پیشنهاد کرده بود که دور دوم مذاکرات باید در داخل خاک افغانستان برگزار شود که بنظر برخی کارشناسان این اظهارات تلاش برای طولانی ‌تر کردن روند صلح و خرید زمان است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر