00:03 12 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس شورای عالی مصالحه ملی می‌گوید که در دور دوم مذاکرات تمرکز اصلی بر کاهش خشونت‌ها خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی، در دیدار با افغان‌های مقیم تاجیکستان می‌گوید که در دور دوم مذاکرات تمرکز اصلی بر کاهش خشونت‌ها خواهد بود.

عبدالله گفته است که افزایش خشونت‌ها افغانستان را به مسیر ناروشن پیش خواهد برد.

در این دیدار عبدالله از برگزاری کمیته رهبری شورای عالی مصالحه با حضور هییت مذاکره کننده از بهر روشن شدن مسیر مذاکرات  نیز خبر می‌دهد.

عبدالله افزوده است که «با کشتار بیشتر امتیاز سیاسی بدست نمی آید».

در همین حال  برخی از اعضای هیات مذاکره کننده از  دولت افغانستان خواهان روشن شدن صلاحیت‌های این هیات در دور دوم مذاکرات استند.

فوزیه کوفی، عضو هییت مذاکره کننده صلح جمهوری اسلامی افغانستان، در این باره می‌گوید: «باید روشن شود که ما در میز مذاکره برسر کدام موارد می‌توانیم مذاکره کنیم».

از سوی دیگر در کمتر از یک هفته پسین سه مقام ارشد وزارت دفاع امریکا به کابل سفر داشته اند، در تازه‌ترین مورد سرپرست وزارت دفاع امریکا  در سفر به کابل با رئیس‌جمهور غنی در باره روند صلح و کاهش خشونت‌ها گفتگو کرده است.

قبل از این جنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای امریکا و جنرال مک کینزی  فرمانده مرکزی ایالات متحده امریکا  به کابل سفر کرده بودند اما روشن نشده که آیا در این دیدارها درباره خروج نیروهای امریکایی گفتگو شده است یا خیر.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر