16:35 18 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده امریکا که اخیرا از افغانستان دیدار کرد، گفته‌است که نیروهای ویژه امریکا آخرین سربازانی خواهند بود که افغانستان را ترک خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، کرستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع امریکا در دیدارش از یک پایگاۀ نظامی در جنوب کابل - جایی‌که نیروهای ویژۀ امریکایی سرگرم آموزش کماندوهای افغان اند - گفته‌است که نیروهای ویژه امریکا نخستین نیروها بودند که 20 سال پیش در افغانستان استقرار یافتند و ممکن است آنان آخرین نیروهایی باشند که افغانستان را ترک خواهند کرد.

او با اشاره با کاهش سربازان امریکایی در افغانستان، می‌گوید که اکنون در وضع خوبی به سر می‌برند.

سرپرست کنونی وزارت دفاع امریکا که در اوایل جنگ افغانستان، یکی از سربازان در این جنگ بود، می‌گوید که همیشه احساس کرده‌است که واشنگتن با گُسترش جنگ فراتر از عملیات‌های ویژه «اشتباه‌ها» را مرتکب شده‌است.

بر بنیاد توافق‌نامۀ صلح امریکا با طالبان، باید تمامی نیروهای خارجی تا ماه می سال 2021 از افغانستان، بیرون شوند.

کریستوفر میلر چاشت سه‌شنبه با رئیس‌جمهور غنی در کابل دیدار و دربارۀ روند صلح افغانستان، گفت‌وگو کرد.

ریاست‌جمهوری در خبرنامه‌یی گفت که میلر در این دیدار، با نگرانی از افزایش خشونت‌ها در افغانستان بر تأمین آتش‌بس تأکید کرد.

بر بنیاد خبرنامه، میلر افزوده‌است که امریکا در کنار حکومت و مردم افغانستان در بخش مبارزه با هراس‌افگنی، باقی خواهد ماند.

در همین حال، رئیس‌جمهور غنی نقش امریکا را در مبارزه مشترک با هراس افگنی، مهم خواهند.

آقای غنی تأکید کرده‌است که ‏حکومت افغانستان برای تأمین صلح، گام‌های عملی برداشته و جانب مقابل نیز باید نیت واضح خویش را در این زمینه نشان دهد.

این سومین مقام بلند پایۀ امریکایی است که اخیرأ از کابل، دیدار می‌کند.

پیش از این، جنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای امریکا، از افغانستان دیدار کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر