افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور کشور با توجه به نا امنی ها و واقعات اخیر ترور های هدفمند در کشور به ارگان امنیتی و دفاعی به‌خاطر تامین امنیت بهتر، هدایت جدی داد.

به گزارش اسپوتنیک، همزمان با افزایش تشدید حملات تروریستی در کابل و ولایات، رئیس ‌جمهور کشور خواستار شناسایی و مجازات عاملان این حملات شد.

ارگ ریاست جمهوری امروز (شنبه، ۶ جدی) در اعلامیه‌ای نوشت که اشرف‌غنی با توجه «به اینکه در این اواخر افراد ملکی به شمول فعالان سیاسی، مدنی و اجتماعی هدف حملات تروریستی قرار می‌گیرند به ارگان امنیتی و دفاعی به‌خاطر تامین امنیت بهتر، هدایت جدی داد».

ارگ می‌گوید، رییس جمهوری به ارگان‌های امنیتی مربوطه دستور داد که «به شمول حمله تروریستی بر فرشته کوهستانی؛ فعال مدنی، عاملین تمام حملات تروریستی اخیر را شناسایی و به جزای اعمال شنیع شان برسانند».

این در حالی است که ترورها و قتل‌های هدف‌مند در کابل و شماری از ولایت‌های دیگر افزایش بی‌پیشینه یافته است.

شهر کابل صبح امروز شاهد دست‌کم سه انفجار بود.

در این انفجارها، دو نیروی پولیس کشته‌ و چندین نفر دیگر زخمی شده‌اند.

همچنین روز پنج‌شنبه هفته گذشته فرشته کوهستانی؛ فعال مدنی و مدافع حقوق زن در منطقه دهنو ولسوالی حصه اول کوهستان کاپیسا با برادرش کشته شد.

روز چهار شنبه هفته پیش هم یوسف رشید؛ رییس بنیاد انتخابات شفاف و عادلانه افغانستان (فیفا) در یک حمله مسلحانه در کابل ترور شد. یک روز پیش از آن در انفجاری شماری از داکتران زندان پلچرخی و غیر نظامیان در یک انفجار کشته شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر