افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

نیروهای امنیتی افغانستان از شهر کابل ده شهروند چین را به اتهام کارهای تروریستی دستگیر کرده است. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پژواک، دو منبع امنیتی در کابل می گویند، که ده شهروند چین از سوی نیروهای ویژه ای امنیت ملی به اتهام کارهای تروریستی دستگیر گردیده اند. 

یک منبع امنیتی می گوید، که نخست یک چینایی را از ساحه حوزه سوم امنیتی منطقه کارته چهار دستگیر کرده اند. 

این منبع افزوده است، که پس از آن 9 چینایی دیگر را از منطقه های گوناگون شهر کابل دستگیر کرده اند.

در همین حال، روزنامه «سرخط» به نقل از برخی منابع امنیتی نوشته است، که آمادگی برای عملیات به خاطر دستگیری این چینایان در دهم دسامبر گرفته شده بود. 
در این گزارش آمده است، که چند روز پیش امنیت ملی افغانستان در منطقه کارته چهار بر بلاک های عسکری عملیات انجام دادند، که در نتیجه یک نفر را دستگیر کردند. 

بر پایه گزارش این منبع، از جای اقامت این شهروند چین، یک مقدار جنگ افزار و دیگر مواد انفجاری بدست آمده است. 

بر پایه داده های این گزارش، این شهروند چین به نام لی یانگ با شبکه حقانی با میانجیگری پاکستان پیوند برقرار کرده و برای این شبکه کار می کرد. 

روزنامه سرخط گزارش داده است، که امنیت ملی همچنان در یک عملیات دیگر در منطقه شیرپور، یک چینایی زن دیگر به نام شا هونگ دستگیر کرده است. 

در ادامه آمده است، که در یک عملیات دیگر نیروهای امنیتی یک تایلندی با هشت چینایی دستگیر شده است. 

از طرف دیگر یک رسانه ای هندی خبر می دهد، که درباره دستگیری چینایی ها به اشرف غنی معلومات داده شده است و او بازپرسی این جینایان را به امرالله صالح معاون نخست خود سپرده است. 

این رسانه ای هندی گزارش داده است، که امرالله صالح پس از بازپرسی این چینایی ها با سفیر چین در کابل دیدار و این موضوع را همگانی کرده است. 

امرالله صالح معاون نخست رئیس جمهور تاکنون درباره دستگیری چینایی ها چیز نگفته است، اما صالح هر از گاهی با سفیر چین و سفیران کشورهای دیگر دیدار می کند. 

حکومت چین تا اکنون در این باره به طور رسمی دیدگاهش را بیان نکرده است. قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر