20:31 27 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سفیر پاکستان در کابل در دیدار با وزیر خارجه افغانستان گفت، که افزایش سطح خشونت در افغانستان باعث نگرانی اسلام آباد شده است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه افغانستان امروز سه شنبه نوشت: محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه این کشور با منصور احمد خان سفیر پاکستان در کابل دیدار کرد.
در آغاز، آقای خان وزیر امور خارجه افغانستان را در جریان آخرین تحولات درباره سفر نمایندگان طالبان به پاکستان قرار داد و نقش سازنده پاکستان در روند صلح افغانستان را برجسته کرد.
سفیر پاکستان در کابل گفت، که افزایش سطح خشونت در افغانستان باعث نگرانی اسلام آباد شده است، همانطور که نخست وزیر پاکستان در چندین مورد اشاره کرد. جناب خان افزود: از سرگیری گفتگوها در دوحه، گسترش روابط بین مردم و تقویت روابط اقتصادی و تجاری بین افغانستان و پاکستان برای تقویت روند صلح امری حیاتی است.
جناب خان همچنین در مورد اختصاص ویزای بیشتر به مردم افغانستان از سوی سفارت پاکستان گفت وگو کرد و گفت، که شمار پیشخوان های سفارت از 10 به 17 افزایش پیدا کرده و در نتیجه ویزاهای سفارت و کنسولگری ها افزایش می یابد. همچنین یک سیستم درخواست ویزا بصورت آنلاین ایجاد شده است که از طریق آن ویزا از طریق ایمیل برای متقاضیان ارسال می شود.
سپس، حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان، از تلاش ها و کمک های عمران خان نخست وزیر پاکستان، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه و منصور خان سفیر در حمایت از مذاکرات صلح قدردانی کرد.

اتمر با اشاره به اینکه اسلام آباد نقش بسیار مهمی در پیشبرد روند صلح افغانستان دارد، افزود: پاکستان می تواند نقش موثری در گفتگو با طالبان برای موافقت با آتش بس داشته باشد ، که مولفه اساسی پایان دادن به خشونت و بازگرداندن صلح در افغانستان است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر