05:30 18 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 41
ما را در دنبال کنید

شهرداری کابل: سلطان‌ زوی مکلفیت قانونی برای حضوریافتن در مجلس نمایندگان ندارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، نعمت‌الله بارکزی، رییس نشرات و آگاهی عامه‌ شهرداری کابل امروز (چهارشنبه، ۱۰ جدی) گفته که به دلیل اینکه شهردار کابل براساس فرمان رییس‌جمهوری کشور تقرر حاصل پیدا کرده است، از دید قانونی هیچ مکلفیتی ندارد است که در جلسات مجلس نمایندگان حضور یابد.

آقای بارکزی اما تأکید کرده است در صورتی که اجندا از سوی مجلس نمایندگان شریک شود، از «دید اخلاقی» در بخش حضوریافتن شهردار کابل در نشست‌های این مجلس مشکلی وجود ندارد.

او همچنان افزوده که شهردار کابل همزمان با نشست استجوابیه‌ی مجلس نمایندگان در روز دوشنبه‌ی هفته‌ی جاری، در نشست کابینه حضور داشته است. رییس نشرات و آگاهی عامه‌ی شهرداری کابل تأکید کرده است: «لذا شهردار کابل نمی‌تواند در یک زمان در دو مکان حضور پیدا کند».

او گفته است که شهرداری کابل «به‌حیث یک نهاد بزرگ خدماتی» احترام کامل به مجلس نمایندگان دارد.

مجلس نمایندگان داوود سلطان‌زوی را امروز به دادستانی معرفی کرد. میررحمان رحمانی، رییس این مجلس گفت که پس از این امضای آقای سلطان‌زوی در نهادهای دولتی اعتبار ندارد.

آقای رحمانی افزود که شهردار کابل در پیوند به پنج مورد تخطی از سوی این مجلس به دادستانی معرفی شده است.

او از این تخطی‌ها از عدم رسیدگی به مشکلات محیط‌زیستی، عدم توجه به اعمار بلندمنزل‌های خودسر، تعیینات غیرقانونی و عدم اجرای پروژه‌های توسعه‌ای توسط شهردار کابل و عدم حضور مکرر او در نشست‌های مجلس نمایندگان نام برد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر