01:29 19 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

انجمن روزنامه‌های افغانستان با عضویت حدود ده رسانه و نهاد رسانه‌ای امروز چهارشنبه رسما در کابل به فعالیت آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، هدف از ایجاد این انجمن، تلاش برای حل مشکلات و چالش‌های پیش‌روی روزنامه‌ها و رسانه‌های چاپی و بهترشدن فعالیت رسانه‌های چاپی عنوان شده است.

ذکی دریابی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات روز، مجیب مهرداد مدیرمسئول روزنامه هشت صبح، مدیرمسئول روزنامه توسعه و اقتصاد، رضا هویدا صاحب امتیاز روزنامه افغانستان ما، فاطمه روشنیان مدیرمسئول هفته‌نامه نیمرخ، صدیق‌الله توحیدی رییس اجرایی کمیته مصونیت خبرنگاران، سیداصغر اشراق مدیرمسئول روزنامه راه مدنیت، نظری پریانی مدیرمسئول روزنامه ماندگار، مختار پدرام صاحب امتیاز روزنامه صبح کابل و حیدر مطهر مدیرمسئول روزنامه آرمان ملی در ترکیب هیأت مؤسسان انجمن روزنامه‌های افغانستان حضور دارند.

 

حیدر مطهر به‌عنوان رییس و مجیب مهرداد به‌عنوان منشی و سخن‌گوی انجمن روزنامه‌های افغانستان انتخاب شده‌اند. 

 مسئولان در این انجمن می‌گویند که هیأت رهبری این انجمن در یک انتخابات شفاف هیأت مؤسسان آن انتخاب شده‌اند.

در همین حال، ذکی دریابی، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات روز و یکی از اعضای هیأت مؤسس انجمن روزنامه‌های افغانستان در این محفل گفت که هدف از ایجاد این انجمن حمایت از آزادی بیان در کنار دیگر نهادهای صنفی و تشکیلاتی موجود در این راستا است.

از سوی هم، حیدر مطهر، رییس انجمن روزنامه‌های افغانستان از دیگر رسانه‌های چاپی به ‌شمول روزنامه‌ها در سراسر کشور خواست که عضویت این انجمن را دریافت کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر