12:40 17 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

سفارت افغانستان در تهران می‌گوید «سیلی زدن پولیس ایران به شهروند افغانستان» را بررسی می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک،  به دنبال نشر یک ویدیوی کوتاه از بدرفتاری پولیس انتظامی ایران با یک زن مهاجر افغان، سفارت افغانستان در تهران می‌گوید که این موضوع را با مسئولان ایرانی در میان گذاشته و وعده‌ی بررسی آن‌را دریافت کرده است.

این نهاد، روز پنج‌شنبه، یازدهم جدی، با نشر اطلاعیه‌ای گفته است که پس از تماس با مقام‌های ایرانی، آنان وعده سپرده‌اند که قضیه را بررسی و نتیجه‌اش را با سفارت افغانستان در میان می‌گذارند.

نشر ویدیویی که در آن پولیس ایران بر صورت یک «مهاجر زن افغانستانی» سیلی می‌زند، بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است. به روایت کاربران شبکه‌های اجتماعی، پسر این زن از سوی پولیس بازداشت و قرار بود به افغانستان رد مرز شود، اما او برای نجات فرزندش به اردوگاه «عسکرآباد» تهران رفته بود.

سفارت افغانستان در تهران افزوده است، پس از شکایت برخی نماینده‌گان مهاجران افغانستان در ایران و نشر «یک ویدیو کوتاه» در شبکه‌های اجتماعی، که نشان‌گر برخورد «نادرست و توهین‌آمیز» پولیس ایران با یک مهاجر افغان بود، این قضیه را با مقام‌های ایرانی در میان گذاشته است.

این نخستین مورد از بدرفتاری نظامیان ایرانی با شهروندان مهاجر افغان در آن کشور نیست. 

پیش از این نیز، برخوردهای توهین‌آمیز و لت‌وکوب مهاجران افغانستان از سوی نیروهای امنیتی ایران، اعتراض نهادهای حامی حقوق بشر را به دنبال داشته است، اما با عاملان مواردی از این دست کم‌تر از سوی حکومت ایران برخورد شده است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر