19:13 18 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 32
ما را در دنبال کنید

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید، تلفات نظامیان خارجی به این دلیل صفر شده که اکنون طالبان علیه مردم افغانستان می‌جنگند.

به گزارش اسپوتنیک، ارگ ریاست جمهوری در واکنش به سخنان مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که گفته است در حدود یک سال گذشته هیچ سرباز آمریکایی در افغانستان کشته نشده است، می‌گوید که طالبان «اکنون علیه مردم و حکومت» می‌جنگند.

دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی رئیس جمهور روز یک‌شنبه، چهاردهم جدی در یک نوار تصویری گفت که تلفات نیروهای خارجی به این دلیل صفر شده است که نیروهای امنیتی به تنهایی جنگ را مدیریت و رهبری می‌کنند.

به گفته او، طالبان اکنون علیه مردم و حکومت افغانستان می‌جنگند و تلفات مردم در این جنگ بسیار بلند است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا شام روز شنبه در توییتی اعلام کرد که هیچ سرباز امریکایی در جریان حدود یک سال گذشته در افغانستان کشته نشده است.

پمپئو با اشاره به مذاکرات صلح گفته است که افغان‌ها در حال گفت‌وگو هستند تا به توافق برسند و او چنین پیش‌رفتی را «باور نکردنی» توصیف کرده است.

تلفات نیروهای آمریکایی در جریان سال 2019 میلادی در افغانستان حدود 20 کشته اعلام شده بود.

آمریکا و طالبان در دهم ماه حوت سال گذشته توافق‌نامه صلح امضا کردند.

طالبان پس از امضای این توافق‌نامه حملات علیه نیروهای خارجی را متوقف کردند، اما حمله بر مواضع نیروهای امنیتی هم‌چنان ادامه دارد.

پیش‌تر احمدضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی اعلام کرد که در جریان یک سال گذشته 18 هزار و 200 حمله تروریستی در کشور به اهداف نظامی و غیرنظامی صورت گرفته است که 99 درصد آن کار گروه طالبان بوده است.

سراج تلفات ناشی از این حملات را به صورت مشخص اعلام نکرد، اما گفت که غیرنظامیان بسیاری در این حملات کشته شده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر