05:23 22 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور کشور در دیدار با هیأت مذاکره‌کننده افغانستان از آنان خواسته که در روشنایی قانون اساسی و خواست‌های مردم افغانستان با طالبان مذاکره کنند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر رسانه‌ای ارگ، در آستانۀ آغاز دور دوم مذاکرات صلح، رییس‌جمهور غنی پس از چاشت امروز یک‌شنبه با اعضای هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان دیدار کرد.

رئیس جمهور در  این دیدار از هیأت مذاکره‌کننده افغانستان خواسته که در روشنایی قانون اساسی و خواست‌های مردم افغانستان با طالبان مذاکره کنند.

این هیئت قرار است فردا دوشنبه به قطر برود و به روز سه‌شنبه دور دوم مذاکرات صلح را با طالبان آغاز کند.

بربنیاد یک خبرنامۀ ارگ، رئیس جمهور در این دیدار گفته‌است که «دیدگاه‌ها و نظریات اقشار مختلف مردم افغانستان، مشوره‌های لویه جرگه مشورتی صلح و قانون اساسی، حدود صلاحیت‌ها و اجندای» هیئت مذاکره کننده را تعیین می‌کند.

رییس‌جمهور هم‌چنین افزوده‌است: «دولت و مردم افغانستان از شما حمایت می‌نمایند و توقع دارند که در روشنایی قانون اساسی و دیدگاه‌های مردم افغانستان به مذاکره بپردازید، تا این مذاکرات به موفقیت بیانجامد.»

در این دیدار، هیات مذاکره کنندۀ صلح از نظریات و تجارب رئیس جمهور در خصوص صلح قدردانی نموده، گفتند که این دیدگاه ها و تجارب، رهنمود خوبی برای ما در دور دوم مذاکرات خواهد بود.

 گروه طالبان نیز اعلام کرده‌اند که متعهد به آغاز مذاکرات در زمان تعیین‌شده در دوحه اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر