12:20 25 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

به دنبال سخنان مایک پمپئو در مورد کشته نشدن نیروهای آمریکایی در یکسال اخیر در افغانستان، سخنگوی طالبان اعلام کرد که توقف حملات پس از توافق نامه دوحه، پایبندی طالبان به تعهدات شان در مذاکرات را نشان می دهد.

 به گزارش اسپوتنیک، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در پیام توییتری نوشت: توقف حملات علیه نیروهای آمریکایی پس از توافق نامه دوحه، پایبندی این گروه به تعهدات خود به عنوان طرف مسئول نشان می دهد.

وزیر امور خارجه آمریکا شنبه شب در توییتی اعلام کرد که هیچ سرباز آمریکایی در یکسال گذشته در افغانستان کشته نشده است.

مجاهد در ادامه نوشت: گروه طالبان انتظار دارد که طرف دیگر نیز تعهدات خود را به روش مشابه انجام دهد.

سخنگوی طالبان همچنین در مورد دور دوم مذاکرات صلح در قطر نوشت: اگر توافقی با طرف های داخلی حاصل شود، ما نیز تعهدات خود را اجرا خواهیم کرد.

وزارت دولت افغانستان در امور صلح روز یکشنبه اعلام کرد که هیأت مذاکره کننده دولت با گروه طالبان فردا (دوشنبه) با هدف شرکت در دور دوم مذاکرات صلح عازم قطر می شوند.

وی افزود: هیأت دولت افغانستان پس از مشورت با شورای عالی مصالحه ملی و رئیس جمهوری و دریافت نظرات گسترده مردم این کشور به دوحه بر می گردند.

مذاکرات دولت افغانستان و گروه طالبان در 22 سنبله آغاز شد و پس از سه ماه مذاکره دو طرف بر سر دستورکار مذاکرات توافق کرده و 22 قوس مذاکرات را تعطیل کردند که قرار است دوباره در 16 جدی 05 جنوری) از سر گرفته شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر