21:41 20 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رییس جمهور می‌گوید که دولت افغانستان متعهد به روند صلح است و صلحی را می‌خواهد که «مثبت» باشد و زمینه مشارکت همه‌جانبه را فراهم کند و نیز حقوق مردم را توسعه دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان روز دوشنبه، پانزدهم جدی به مقر وزارت دفاع ملی رفت و در نشستی به منظور بررسی روند اصلاحات در این وزارت سخنرانی کرد.

به گفته غنی، صلحی که در نتیجه آن ارتش به یگانه مرجع اسعتمال قوه بدل شود، پایدار خواهد بود.

محمداشرف غنی هم‌چنان تأکید کرد که منتظر روزی است که تنها تهدید ارتش به استعمال قوه بتواند دشمنان کشور را سر جایش بنشانند.

در این نشست آقای غنی تعهد کرد که بر سر ارتش و نهادهای امنیتی معامله نخواهد کرد و از آن‌ها تا آخرین قطره خون خود دفاع خواهد کرد.

رییس جمهور هم‌چنان گفت که کاهشی در بودجه، تمویل، تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی به میان نخواهد آمد و حمایت جامعه بین‌المللی از این نیروها هم‌چنان پا برجا است.

 در این نشست غنی اعلام کرد که به محمدیاسین ضیا، رییس ستاد ارتش به‌خاطر احوال‌گیری دوامدارش از سربازان خط اول، مدال دولتی غازی وزیر محمداکبرخان و به علیم‌بیگ، فرمانده قطعه دوم لوای سوم قول اردوی ۲۱۵ میوند بخاطری که از خود شجاعت نشان داده، رتبه دگروالی تفویض می‌شود.

غنی گفت که تفویض مدال به ۱۰۰ تن از سربازان دلیر خط اول جنگ را نیز منظور می‌کند.

رییس جمهور غنی اصلاحات در وزارت دفاع ملی را برای پایداری نیروهای ارتش مهم خواند.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر