21:23 22 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت صحت عامه افغانستان از جان باختن ۷ بیمار دچار شده به ویروس کرونا در یک شبانه روز گذشته در این کشور خبر داد. 

به گزارش اسپوتنیک، وزارت صحت عامه افغانستان با نشر داده های تازه درباره بیماری کرونا در این کشور نوشت: در یک شبانه‌روز گذشته ۷ بیمار کرونایی در این کشور جان‌های‌شان را از دست داده و ۹۴ تن به تاز‌گی به این ویروس دچار شده‌اند.

این وزارت افزوده است، که در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۸۲۰ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند.

در گزارش وزارت صحت آمده است، که در همین مدت ۱۳۶ بیمار دچار شده به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، روی‌دادهای جدید در ۲۰ ولایت شناسایی شده‌اند.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز، ۵۳ هزار و ۱۰۵ تن در سراسر کشور به این ویروس دچار شده و ۲ ‌هزار و ۲۴۴ تن در پی دچار شدن به آن جان‌ باخته‌اند. هم‌چنان ۴۲ هزار و ۶۶۶ تن از آغاز گسترش کرونا تاکنون، پس از دچار شدن به آن صحت‌یاب شده‌اند. بر بنیاد گزارش وزارت صحت، تاکنون ۲۰۷ هزار و ۵۴۸ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند.

یادآوری می کنیم، که در جهان نیز تا امروز بیش از ۸۶ میلیون و ۱۱۰ هزار تن به ویروس کرونا دچار شده‌اند. از این میان، بیش از یک‌میلیون و ۸۶۰ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۶۱ میلیون و ۶۰ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

امریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و فرانسه، از میان کشورهایی‌اند که بیش‌ترین دچار شدگان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، امریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر