05:49 18 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مسئولان محلی در ولایت بدخشان تأیید می‌کنند که آمر معارف ولسوالی یاوان این ولایت به طالبان پیوسته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام وطندار، جاوید راغی، عضو شورای ولایتی بدخشان می‌گوید، که مولوی ولی‌الله الهی، آمر معارف ولسوالی یاوان این ولایت سلاح گرفته و به طالبان پیوسته است.

 راغی می‌گوید، که دلیل سلاح‌برداشتن آمر معارف ولسوالی یاوان معلوم نیست، اما گفته می‌شود که به دلیل تهدیداتی که علیه او وجود داشته، او را وادار به برداشتن سلاح و پیوستن به طالبان کرده است.

به گفتۀ راغی، با پیوستن این عضو معارف یاوان به طالبان، تهدیدهای امنیتی علیه امنیت ولسوالی نام‌برده بیش‌تر می‌شود و پیوستنش به طالبان تأثیر منفی به این ولسوالی خواهد داشت.

این عضو شورای ولایتی بدخشان هم‎‌چنان تصاویری را در صفحۀ فیس‌بوکش نشر کرده است، که آقای الهی را مسلح و در صف افراد طالبان نشان می‌دهد.

عبدالسمیع ابدیار، رئیس معارف بدخشان از این موضوع اظهار بی‌خبری می‌کند و می‌گوید، که آقای الهی اکنون در رخصتی‌ست و در کابل به‌سر می‌برد.

ثناالله روحانی، سخنگوی پولیس بدخشان هم پیوستن این عضو معارف بدخشان به طالبان را تأیید و علت آن را شریک‌شدن در منافع اقتصادی و استخراج معادن عنوان می‌کند. روحانی می‌گوید که این‌گونه افراد برای این‌که بتوانند از عواید استخراج معادن سود ببرند، به طالبان می‌پیوندند.

در ولسوالی‌های یاوان و راغستان ولایت بدخشان استخراج معدن طلا در سال‌های پسین رواج بیش‌تر یافته است و ادارۀ محلی این ولایت می‌گوید که طالبان از معدن‌های طلا سود زیاد به‌دست می‌آورند.

طالبان دربارۀ پیوستن این عضو معارف یاوان به این گروه اظهار نظری نکرده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر