19:43 16 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور کشور در یک مصاحبه اظهار داشته که طی چند سال گذشته در کشور بیش از 40 هزار نفر از افراد غیر نظامی و همچنان نظامیان در کشور کشته شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از  رسانه های خبری کابل، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور در یک  گفتگوی اختصاصی با شبکه خبری CNN گفته‌است که از سال 2015 به این‌سو، بیش از 40 هزار فرد ملکی و نظامی در افغانستان کشته شده‌اند.

این در حالی است که اشرف‌غنی سال گذشته گفته‌بود که بیش از 45 هزار نیروی امنیتی کشور از سال 2014 در افغانستان کشته شده‌اند.

آقای غنی گفته‌بود: «از زمانی که من رئیس جمهور شدم، بیش از 45 هزار نیروی امنیتی افغان بالاترین هزینه‌ (جان‌شان) را در جنگ داده‌اند.»

او همچنین شمار تلفات نیروهای خارجی در افغانستان را در این مدت 72 تن خوانده و گفته‌بود: «این نشان می‌دهد که مسئولیت اصلی نبرد در افغانستان به عهده کیست.»

غنی افزوده‌بود: «ما به یک افغانستان باثبات نیاز داریم تا در مورد امنیت امریکایی‌ها، اروپایی‌ها و دیگران اطمینان داشته باشیم ولی مهم‌تر از آن، حقوق و نهادهای دموکراتیک خود افغان‌ها است.»

این در حالی است که وزارت دولت در امور صلح گفته‌است که دور دوم گفتگوهای صلح میان نمایندگان دولت و گروه طالبان امروز شنبه، 20 جدی در دوحه آغاز می‌شود.

این وزارت افزوده است که موضوع آتش‌بس برای نمایندگان دولت در اولویت قرار دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر