12:48 27 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت امور مهاجرین و عودت ‌کننده‌ گان: براى تعیین سرنوشت و رسیده‌ گی به مشکلات بی ‌جاشده‌ گان داخلی در هرات، گروه کارى مشترک ولایتی‌ ایجاد شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، نوررحمان اخلاقی، وزیر امور مهاجرین و عودت‌کننده‌ گان، در سفری به ولایت هرات گفت که براساس فرمان «۱۰۸» ریاست جمهوری برای حل مشکلات و توزیع زمین برای بی ‌جاشده ‌گان، گروه کارى مشترک در تمام ولایات ایجاد و پس از بررسی، برای افراد نیازمند زمین توزیع می‌شود.

او مى افزاید که به زودی کار شناسایی خانواده‌های بی‌جاشده‌، بازگشت‌کننده‌گان و خانواده‌های قربانیان نیروهای امنیتی از سوى گروه کارى مشترک آغاز می‌شود.

به گفته وزیر امور مهاجرین، اولویت توزیع زمین در ولایت اصلى بی‌جاشده‌گان است و شرایط در اختیار گذاشتن زمین برای آنان را حکومت مشخص می‌کند.

در همین حال، نوراحمد حیدری، معاون والی هرات، می‌گوید که مشکلات بی‌جاشده‌گان و نیازهای آنان را با وزیر مهاجرین در میان گذاشته و قرار است برای حل مشکلات این قشر اقدام شود.

در جریان سال جاری به دلیل شدت گرفتن درگیری‌ها بین حکومت و طالبان بیش از ۷۰ هزار نفر در ولایات گوناگون کشور از مناطق اصلى شان آواره شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر