12:05 26 فبروری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

معاون اول ریاست‌جمهوری می‌گوید که برای حل معضل ترور در شهرهای بزرگ، شماری از «تروریستان» بازداشت‌شده باید اعدام شوند تا برای دیگران درس عبرت شود.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری   که حدود سه ماه پیش مسئولیت امنیت کابل را بر عهده گرفت، امروز (دوشنبه، 29جدی) هشتادمین تصمیم جلسات شش‌ونیم میثاق امنیتی کابل را همگانی کرده است .

صالح گفته است که محوری‌ترین دلیل بالا رفتن سطح ترور در شهرهای بزرگ این است که افراد بازداشت‌شده که او از آنان به‌عنوان «اسیران طالب» یاد کرده، فکر می‌کنند که بخشیده می‌شوند و جزای اعمال خود را نمی‌بینند.

او گفته است که در حدود سه ماه گذشته موضوعات را با جزئیات دنبال کرده و دیده است که پولیس و امنیت ملی دست‌آوردهای چشم‌گیر و قابل ملاحظه داشته و دارند. به گفته‌ی او، افراد بازداشت‌شده «بلبل گونه» اعتراف می‌کنند، اما در عین حال امیدوارند که روزی بدون مجازات واقعی رها می‌شوند.

معاون اول ریاست‌جمهوری بر حل این معضل تأکید کرده و گفته است که این موضوع را در جلسه‌ی شورای عالی حاکمیت قانون مطرح خواهد کرد. صالح نوشته است: «تروریست که دستگیر می‌شود باید اعدام گردد.»

در همین حال، اظهارات تازه‌ی صالح در مورد اعدام «تروریستان بازداشت‌شده» درحالی مطرح می‌شود که اخیرا ترورهای هدفمند و انفجارهای ماین در کابل و شماری از بزرگ‌شهرهای دیگر افزایش یافته است.

در آخرین مورد، صبح روز گذشته دو قاضی زن از سوی افراد مسلح ناشناس در مربوطات ناحیه‌ی دهم شهر کابل ترور شدند. ترور این قاضیان با محکومیت گسترده‌ی داخلی و خارجی مواجه شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر