افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان به رهبری مارشال عبدالرشید دوستم اعلام کرد که در درگیری میان طالبان مسلح و محافظان مارشال دوستم، تلفات سنگینی به طالبان وارد شده است.

به گزارش اسپوتنیک، با افزایش درگیری‌ها در ولسوالی قرمقول فاریاب مارشال عبدالرشید دوستم ، رهبری جنگ در این ولسوالی را به عهده گرفته‌است.

دفتر مطبوعاتی حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان با انتشار اعلامیه‌ای گفت که این درگیری شام روز یکشنبه (۲۸ جدی) در ولسوالی قرمقول ولایت فاریاب رخ داده است.

این اعلامیه افزوده است: «شام روز یکشنبه پس از تشدید حملات گروه طالبان در برابر ولسوالی قرمقول ولایت فاریاب، الحاج مارشال عبدالرشید دوستم رهبر و بنیان گذار حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان بلافاصله برای حمایت از نیرو‌های امنیتی و دفاعی وارد خط نبرد در این ولسوالی شد و رهبری جنگ را علیه طالبان به دست گرفت.»

دفتر مطبوعاتی حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان اعلام کرد: «در این عملیات که تا پیش از چاشت روز دوشنبه ادامه پیدا کرد، 13 تن از افراد گروه طالبان کشته شدند و هشت تن دیگر این گروه به دست نیرو‌های محافظتی مارشال عبدالرشید دوستم دستگیر شدند.»

در بیش از دو ماه گذشته این دومین سفر مارشال عبدالرشید دوستم به ولسوالی قرمقول ولایت فاریاب است که طالبان با ضربان سنگین نیرو های امنیتی روبرو شده و از مربوطات این ولسوالی متواری می‌گردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر