00:00 17 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه افغانستان از امضای یادداشت تفاهم نامه میان وزیر امور خارجه این کشور با وزیر آموزش و پرورش عربستان خبر داد. 

دیدار اتمر با رئیس بانک توسعۀ اسلامی
Ministry of Foreign Affairs of Afghanistan (MFA)

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه افغانستان امروز جمعه ۳ دلو ۱۳۹۹ نوشت: محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان در ادامۀ بازدید خود از عربستان سعودی، با دکتور حمد بن محمد آل شیخ وزیر آموزش و پرورش آن‌کشور دیدار و پیرامون همکاریهای آموزشی و مسایل مورد اهتمام مشترک گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
این وزارت افزوده است، که در آغاز، اتمر از کمک‌های دولت عربستان در زمینه‌های مختلف، به‌خصوص در بخش آموزش و پرورش و اعطای بورسیه‌ها به دانشجویان افغانستانی ابراز امتنان نموده، خواستار گسترش دامنۀ همکاری‌ها و ارایۀ کمک‌ها در زمینهٔ تعلیمات مسلکی به افغانستانی ‌ها در رشته‌های علمی و تخنیکی شد.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که دکتور حمد بن محمد آل شیخ ضمن استقبال از وزیر امور خارجه گفت: «می‌خواهیم در مرحلهٔ گذار افغانستان به فصل جدید، همکار شما باشیم». وزیر آموزش و پرورش عربستان در جهت افزایش شمار بورسیه‌های تحصیلی در مقاطع لیسانس و ماستری و همچنان زمینه‌سازی برای آموزش‌های مسلکی و تخصصی برای افغانستانی‌ها ابراز آمادگی کرد. وی خاطرنشان کرد، که در بخش‌های آموزش آموزگار، تدوین برنامه‌های آموزشی و نصاب درسی، با بکارگیری از مدل‌ها وتجارب دست‌داشته می‌توانیم به افغانستان کمک کنیم.
در پایان این دیدار، طرف ها تفاهمنامه‌یی را پیرامون همکاری‌های علمی و آموزشی میان وزارت‌های آموزش و پرورش افغانستان و وزارت آموزش و پرورش عربستان سعودی امضاء کردند. یادداشت تفاهمی که در روشنایی آن، بازدیدهای متقابل مسئولان امور آموزشی و هیأت‌ دانشجویان دوکشور افزایش یافته و آموزش زبان عربی برای دوستداران در افغانستان، در کانون توجه قرار داده می‌شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر