08:29 01 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور به طالبان هشدار می دهد که به تمامی قول اردو ها رفته است و آماده گی های کامل برای فصل نو جنگی گرفته شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس ‌جمهو غنی می‌گوید که حکومت افغانستان برای فصل تازه جنگ آماده‌گی کامل گرفته‌است.

حمدالله محب گفت که طالبان صلح نمی‌خواهند و اطلاعات استخباراتی نشان می‌دهند که این گروه برای بهار آینده در حال گرفتن آماده‌گی‌های نظامی هستند. به‌گفتۀ او طالبان می‌کوشند قدرت در افغانستان را از راه نظامی به دست بگیرند.

محب گفت که پس از این تمامی نیروهای ویژۀ ارتش، امنیت ملی، پولیس و نیروهای هوایی برای سرکوب تحرک‌های طالبان از قول‌اردوی عملیات‌های ویژه دستور خواهند گرفت: «برای ما هم این فرض است که آماده‌گی قوی بگیریم. به‌همین منظور ما به تمامی ولایت‌ها رفتیم و به تمام قول‌اردوها گشتیم که با یک مشت محکم در برابر شان ایستاده باشیم».

گفتنی است که است که مذاکرات دور دوم صلح در دوحه با کندی به‌پیش می‌رود. منابع در هیئت جمهوری اسلامی افغانستان می‌گویند که هیئت طالبان در نشست‌ها حضور نمی‌یابند و علاقه‌یی به پیشرفت مذاکرات ندارند.

دور دوم مذاکرات صلح، پس از سه هفته توقف مذاکرات، دو هفته پیش در دوحه آغاز شدند؛ اما از حدود دو هفته ده بدینسو دو طرف نشستی نداشته‌اند.

همزمان با این مذاکرات، خشونت‌ها در کشور ادامه دارند. چنان‌که به‌گفتۀ وزارت دفاع ملی، در دست‌کم ۲۰ ولایت نبردها میان طالبان و نیروهای امنیتی جریان دارند.

هفتۀ پیش، پنتاگون اعلام کرد که شمار نیروهای امریکایی در افغانستان به ۲۵۰۰ تن کاهش یافته‌اند.   

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر