11:32 07 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رییس شورای عالی مصالحه ای ملی افغانستان امروز با وزیر دفاع ایتالیا و هیات همراه شان دیدار کرد. 

 

به گزارش اسپوتنیک، دفتر رسانه ای شورای عالی مصالحه ای ملی افغانستان نوشت: دکتور عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ ای ملی افغانستان، پس از ظهر امروز (سه‌شنبه، ۷ دلو ۱۳۹۹) با لورنزو گرینی وزیر دفاع ایتالیا و هیأت همراه ایشان در قصر سپیدار ملاقات کرد.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که رییس شورای عالی مصالحه‌ ای ملی تشریف‌آوری وزیر دفاع ایتالیا و هيأت همراه ایشان را به افغانستان خیر مقدم گفت و از کمک‌های این کشور برای افغانستان و حمایت از تلاش‌های صلح تشکر و قدردانی کرد.
در این خبرنامه همچنین آمده است، که دکتور عبدالله عبدالله روابط میان دو کشور را تاریخی و استوار بر ارزش‌های مشترک خواند و از حضور ایتالیا در کنار مردم افغانستان در بیست‌سال گذشته سپاس‌گزاری کرد. رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی افغانستان در ادامه در باره‌ی تلاش‌های صلح، آغاز دور دوم مذاکرات و اهمیت حمایت منطقه‌ای و بین‌المللی از تلاش‌های صلح صحبت نمود.
سپیدار نوشته است، که دکتور عبدالله عبدالله با تأکید بر اراده‌ی قاطع حکومت و مردم افغانستان در امر دست‌یافتن به صلح عادلانه، پایدار و فراگیر، افزایش خشونت‌‌ها و قتل‌های هدفمند را محکوم و آن‌ها را خلاف روحیه‌ی صلح و آشتی خواند. رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی همچنان در صحبت‌های خود برحفظ ارزش‌های دموکراتیک و دستاوردهای سالیان اخیر در مذاکرات صلح تأکید نمود.
در این دیدار لورنزو گرینی با تشکر از پذیرایی گرم رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی گفت: به افغانستان آمده‌ام تا تعهد ایتالیا را برای ادامه‌ی حضور در افغانستان و حمایت از تلاش‌های صلح ابزار نمایم. او نیز روابط میان دو کشور را دیرینه و تاریخی خواند.
 گرینی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود که کشورش خشونت‌ها و قتل‌های هدفمند در افغانستان را محکوم می‌کند و بر حفظ‌ دستاوردهای سالیان اخیر تأکید می‌نماید. وزیر دفاع ایتالیا در بخش دیگر از صحبت‌های خود گفت، که کشورش خواهان یک افغانستان مستقل، دموکراتیک و متحد می‌باشد.
وزیر دفاع ایتالیا همچنان افزود، که کشورش از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند.

او افزود: برای دست‌یافتن به صلح و پیش‌رفت در مذاکرات، باید موانع جدی فرا راه صلح برطرف شوند.

یادآوری می کنیم، که امروز وزیر دفاع ایتالیا با اشرف غنی نیز دیدار کرده بود. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر