12:01 07 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 111
ما را در دنبال کنید

رییس جمهور غنی، محمد محمدی، مسوول تیم پولیو در یونیسف یا اداره حمایت از کودکان سازمان ملل متحد را از کشور اخراج کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، داوخان مینه ‌پال، معاون سخنگوی رییس جمهور روز چهارشنبه، هفتم دلو به رسانه ها گفت که او به دلیل بی‌اعتنایی به رییس جمهور غنی و نبود شفافیت در امور کاری‌اش در ظرف ۲۴ ساعت از کشور اخراج شده است.

منابع معتبر در دولت به روزنامه ۸صبح گفته‌اند که محمد محمدی در یکی از جلسات به جای ارائه گزارش از کارهای خود به رییس جمهور غنی بی‌اعتنایی کرده است. رییس جمهور غنی به یوناما یا دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان ۲۴ ساعت فرصت داده بود تا محمدی را اخرج و از او به صورت کتبی معذرت بخواهد.

به گفته این منبع، رییس جمهور غنی از مسوول تیم پولیو در یونیسف برای افغانستان خواسته بود که گزارش مصارف و کارکردهای خود را ارائه کند و نیز توضیح دهد که با وجود هزینه گزاف چرا موارد ابتلا به فلج کودکان افزایش یافته است.

طبق معلومات این منبع، تنها ۲۲ میلیون دالر از سوی یونیسف برای آگاهی عامه مصرف شده است و همین طور معاش گزاف کارمندان این اداره مورد انتقاد دولت افغانستان است.

منبع افزود که توزیع صابون بی‌کیفت در ننگرهار از یونیسف نیز از موضوعاتی است که دولت افغانستان درباره آن ملاحظه دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر