12:02 07 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

میر رحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان ادعا می‌کند یک حلقه خاص در ارگ مانع صلح است و شرکای این حلقه دوست ندارند صلح در کشور تأمین شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، آقای رحمانی در نشست امروز مجلس، از حکومت جدید امریکا خواست تا برای تأمین صلح و آتش‌بس در افغانستان بکوشد: «شما صلح می‌گویید؛ اما خدا شاهد است که صلح را یک حلقه خاص در ارگ مزاحمت می‌کند. خوش نیستند که صلح بیاید».

رئیس مجلس، در بخش دیگر از سخنانش طالبان را نیز به بی باوری به صلح و افزایش خشونت‌ها متهم ساخت و گفت که مذاکرات دوحه به بن‌بست روبه‌رو شده‌اند.

دور دوم مذاکرات صلح میان هیئت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان در حدود دو نیم هفته پیش آغاز شدند، اما ده روز است که این مذاکرات به بن‌بست کشیده شده‌است.

هیئت جمهوری اسلامی افغانستان در محل برگزاری مذاکرات صلح است و نماینده‌گان گروه طالبان سرگرم دیدار از تهران.

نماینده‌‎گان مجلس اکنون روی طرحی برای روند صلح کار می‌کنند؛ طرحی که شامل فرستادن یک هیئت به دوحه می‌شود.

اعضای مجلس، تأکید دارند که نباید مذاکرات صلح با طالبان، پیامدش ایجاد حکومت موقت و فروپاشی نظام باشد.

ریحانه آزاد، یکی از این نماینده‌گان گفت: «نظام از شخص نیست. این تیکه داران قومی باید بفهمند این نظام از آقای اشرف غنی نیست. این نظام از مردم افغانستان است و به خون اولادهای شان ساخته شده‌است و باید از آن دفاع شود».

همزمان با آغاز دور دوم مذاکرات صلح در دوحه، شماری از سیاست‌گران در کشور از احتمال روی کار آمدن حکومت موقت در افغانستان سخن زده بودند؛ سخنانی‌که با واکنش تند رئیس‌جمهور غنی روبه‌رو شد و آن را رد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر