18:37 05 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

گروه شورشی طالبان در ولایت غور مانع اجرایی شدن برنامه دسترخوان ملی شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام وطندار، مقامات محلی در ولایت غور اعلام کرده اند که یک هفته شده است، گروه طالبان مانع برنامه دسترخوان ملی در برخی از نقاط این ولایت شده اند.

مقام‌ها در این ولایت افزوده اند که طالبان این برنامه را به دستور شورای کویته پاکستان توقف داده اند و این گروه تروریستی به کارمندان این برنامه، در صورت توزیع کمک ها تهدید به مرگ کرده اند.

محمد سخی صبوریار، ولسوال شهرک غور می‌گوید که که این کمک‌ها می‌تواند بخشی از مشکلات مردم این ولایت نیازمند را رفع کند.

او می‌گوید: "دلیل مانع‌شان هدایت رهبری طالبان است و گفته‌اند که به ما از مقامات رهبری گفته شده که شما اجازۀ توزیع برنامۀ دسترخوان ملی را ندارید. چون مردم فقیر و گرسنه‌اند و زمستان است، راه‌ها هم بسته و این کمک‌ها برای‌شان مفید است."

درعین حال، محمد مهدوی، عضو شورای ولایتی غور از طرف‌های درگیر می‌خواهد تا مانع تطبیق این برنامه نشوند.

آقای مهدوی گفت: "ما از گروه طالبان می‌خواهیم که روند توزیع این برنامه را مانع نشود تا بسته‌های کمکی برای خانواده‌های مستحق توزیع شود و حکومت محلی غور هم باید تلاش کند که از هر راه ممکن کمک دسترخوان ملی را برای مردمان فقیر و نیازمند آن دو ولسوالی تطبیق کند."

گفتنی است که دولت افغانستان، به تازگی، برنامه‌ای را زیر نام دسترخوان ملی، به‌منظور کمک به بیش از 4 میلیون خانواده، با هزینۀ بیش از 244 میلیون دالر، راه‌اندازی کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر