15:18 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

رییس عمومی اداره امور ریاست‌جمهوری می‌گوید که حکومت می‌تواند مبلغ پنج میلیارد افغانی را از معاشات غیرموثر NTA پس‌انداز و این مبلغ را از طریق یک میکانیزم مشخص به معاشات آموزگاران و نیروهای امنیتی اضافه کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه اطلاعات روز، فضل محمود فضلی، رییس عمومی اداره امور ریاست‌جمهوری، در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود نوشته است که رییس‌جمهور اشرف غنی در نشست شورای عالی حاکمیت قانون و حکومت‌داری سیستم معاشات NTA کارمندان تمام ادارات دولتی را ارزیابی کرده است.

فضلی همچنان نوشته است که این ارزیابی به‌منظور افزایش معاشات کارمندان پایین‌رتبه انجام شده است که رییس‌جمهور در ماه عقرب سال جاری به آن وعده سپرده بود.

به گفته‌ی فضلی، رییس‌جمهور غنی در نشست شورای عالی حاکمیت قانون به ادارات مربوطه وظیفه سپرده است که میکانیزم مشخصی را در این زمینه طی دست‌کم سه ماه آینده نهایی کنند.

این درحالی است که با گذشت بیش از یک ماه از سال مالی 1400 خورشیدی، سند بودجه هنوز هم از سوی مجلس نمایندگان تصویب نشده است.

مجلس همسان‌سازی معاشات کارمندان دولتی را خط سرخ اعلام کرده است. نمایندگان مجلس همچنان گفته است تا زمانی که معاشات کارمندان دولتی همسان‌سازی نشود، سند بودجه را تصویب نخواهند کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر