00:28 22 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان می‌گوید که این ترورها توسط یک حلقه خاص در مرکز مدیریت میِ‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان با اشاره به افزایش ترورهای هدفمند در کشور می‌گوید که این ترورها توسط یک حلقه خاص در مرکز مدیریت میِ‌شود.

شهر کابل، صبح امروز سه‌شنبه (14 دلو) شاهد سه انفجار بود که در نتیجه آن دستکم 7 نفر زخمی و یک تن دیگر کشته شدند.

در یکی از این انفجارها که حوالی ساعت 8:30 در مربوطات ناحیه چهارم ساحه سلیم کاروان رخ داد؛ دکتور محمد عاطف، رییس شورای مرکزی جمعیت اصلاح کشته شد.

عطامحمد نورگفت: "با اندوه فراوان مطلع شدم که در تداوم ترورهای هدفمند، برادر عزیز دکتور محمد عاطف، رییس جمعیت اصلاح و از شخصیت های مبارز و دعوت‌ گر در پی انفجار ماین به شهادت رسیده است".

آقای نور بیان داشته که  دکتور‌ محمد عاطف انسان فهیم، متقی ‌و مبارز روشنگر بود. او نقش ارزشمندی در ترویج معارف اسلامی داشت و خدمات شایانی در این راستا انجام داد.

وی افزوده که با تاسف هر روز شاهد رویدادهای خونینی در کابل و سایر شهرهای کشور هستیم که هیچ‌گونه تدابیری در جهت مهار آن به نظر نمی‌رسد. تامین امنیت مکلفیت حکومت است و باید به این امر توجه لازم صورت گیرد.

عطامحمد تاکید کرده: "شکی وجود ندارد که طالبان انفجار، انتحار و ترورها را سازماندهی می‌کنند، اما در کنار آنها بخشی از ترورهای هدفمند توسط یک حلقه خاص در مرکز مدیریت می‌شود که هدف آن صدمه زدن به روند صلح و برداشتن شخصیت‌های تاثیر گذار ‌و آزاده از مسیر راه شان است".

در همین حال مقام‌های دولت افغانستان می‌گوید که شواهد کافی در دست دارند که نشان می‌دهد، طالبان پشت این ترورها و رویدادهای تروریستی هستند.

با این وجود گروه طالبان با آنکه مسوولیت این رویدادها را به عهده نگرفته اند، اما این حملات تروریستی را محکوم نیز نکرده اند.   

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر