11:25 31 جولای 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با مسئول دانستن طالبان در توقف مذاکرات، از این گروه خواست از فرصت بوجود آمده برای پایان جنگ استفاده کند.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان درباره توقف مذاکرات با طالبان گفت: هیئت افغانستان با صلاحیت کامل در دوحه حضور دارد اما طالبان با بهانه‌تراشی‌های ناموجه و دلایل و انگیزه‌های نامعقول باعث تأخیر در آغاز مذاکرات گردیده است.

عبدالله در بیانیه‌ای نوشت: طالبان به جای بحث و مذاکره پیرامون مسایل اصلی، پایان جنگ و خشونت، مسلمان‌کشی و افزودن به درد و آلام مردم افغانستان، مشغول سفرها و بحث‌های حاشیه‌‌ای است و نیروهای این گروه همچنان به جنگ و خشونت علیه مردم افغانستان ادامه می‌دهند.

وی تاکید کرد: ما بر این باور هستیم که فرصت استثنایی برای حل بحران کشور از طریق مذاکره و گفت‌وگو فراهم گردیده و اکنون این وظیفه اسلامی و ملی ما و طالبان است تا از این فرصت برای پایان جنگ استفاده نماییم.

عبدالله همچنین تصریح کرد: اگر عده‌ای به این باور باشند که از راه‌های غیر از مذاکره و گفت‌وگو می‌توانند به مشکلات افغانستان پایان بخشند، مانند همیشه و با استناد به شواهد تاریخی راه اشتباهی را در پیش‌ گرفته‌اند.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر