20:45 04 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

جنگجویان گروه طالبان به داکتران جراح درمانگاه رئیس جمهور پیشین افغانستان در ولایت بدخشان هشدار داده‌اند تا زخمیان نیروهای امنیتی را درمان نکنند، در غیر آن از سوی این گروه کشته خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، منابع از درمانگاه استاد برهاندین ربانی در بدخشان که نخواستند از آنان در گزارش نام برده شود، امروز شنبه (18 دلو) به گفت: روز سه‌شنبه هفته گذشته گروه طالبان با تک تک داکتران بخش جراحی درمانگاه استاد ربانی تماس گرفته و هشدار دادند، که اگر زخمیان نیروهای امنیتی را درمان کنید، همه شما را به قتل می‌رسانیم.

این منابع می‌گویند، که داکتران از هشدار طالبان نگران هستند و نشست‌هایی را نیز حول این موضوع دایر کرده‌اند.

در همین حال، ثناالله روحانی سخن‌گوی پولیس بدخشان با تایید این خبر می‌گوید؛ طالبان با این کار می‌خواهند وحشت و دهشت در میان داکتران و نیروهای امنیتی ایجاد کنند.

وی افزود، که این موضوع در جلسه شش و نیم صبح مطرح شده و تدابیر امنیتی درمانگاه استاد ربانی به گونه‌ی جدی‌تر از پیش تامین می‌گردد.

روحانی گفت، که درمانگاه بیست بستر در داخل فرماندهی پولیس بدخشان به زودی کارش را آغاز می‌کند و دیگر نیروهای امنیتی در این درمانگاه نظامی درمان می‌گردند.

یادآوری می کنیم، که افزون بر افزایش یورش های جنگجویان گروه طالبان در بدخشان، در این پسین ها این گروه خانواده‌های نیروهای امنیتی را در ولسوالی راغستان بدخشان لت و کوب کرده و از آنان خواسته‌اند که فرزندان‌شان را از صفوف نیروهای امنیتی بیرون کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر