افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 60
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه افغانستان از دیدار وزیر امور خارجه افغانستان با سفیر روسیه در کابل خبر داد. 

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه افغانستان امروز یکشنبه ۱۹ دلو ۱۳۹۹ نوشت: محمد حنیف اتمر وزیر خارجه افغانستان با دمیتری ژیرنوف سفیر روسیه درکابل درباره همکاری‌های اقتصادی و روند صلح افغانستان گفتگو کرد.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که وزیر امور خارجه ضمن تأکید بر اهمیت آتش‌بس همه‌جانبه، اظهار داشت که تأمین صلح در افغانستان به نفع همه جوانب بوده و می‌تواند زمینه‌ساز همکاری‌های اقتصادی و تقویت اتصال منطقه‌یی گردد. سفیر روسیه درباره پشتیبانی حکومت اش از روند صلح افغانستان اطمینان داد و تاکید نمود که ثبات افغانستان موجب ثبات آسیای مرکزی و روسیه است.
وزارت خارجه افغانستان افزوده است، که همچنین آقای اتمر درباره همکاری های اخیر میان افغانستان با کشورهای آسیای مرکزی گفت و اضافه کرد که گسترش روابط افغانستان با کشورهای این حوزه، فرصت همکاری های اقتصادی با روسیه را گسترش می دهد.
در پایان این خبرنامه آمده است، که وزیر امور خارجه افغانستان از سفیر روسیه خواست تا علاقمندی افغانستان در مورد گسترش روابط اقتصادی، سیاسی و امنیتی با روسیه را به وزیر خارجه کشور مطبوع اش برساند و در پایان نقش فعال روسیه را در پروسه صلح، ثبات منطقه و گسترش همکاری های اقتصادی مهم تلقی نمود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر