07:58 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در نتیجه‌ حملات جنگ‌ جویان گروه طالبان در ولایت‌های بادغیس و غور بر پاسگاه‌های نیروهای دولتی در این دو ولایت، 8 نیروی دولتی کشته شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، عبدالعزیز بیگ، رییس شورای ولایتی بادغیس به رسانه ها گفت که طالبان حمله ‌شان را در ولسوالی آب‌کمری این ولایت شب گذشته (یک‌شنبه، 19 دلو) بر یک پاسگاه پولیس محلی راه‌اندازی کرده بودند.

بیگ افزود که در جریان درگیری در این حمله‌ طالبان که در ساحه‌ تگاب رباط، ولسوالی آب‌کمری در مسیر شاه‌راه هرات – قلعه‌ی نو، صورت گرفته است، پنج نیروی پولیس محلی کشته شده‌اند.

او همچنان گفته‌ که دو نیروی خیزش مردمی و یک نیروی پولیس محلی نیز در این درگیری زخمی شده‌اند.

رییس شورای ولایتی بادغیس همچنان گفت که طالبان به ‌دنبال حمله‌ی‌شان بر این پاسگاه پولیس محلی، تمامی تجهیزات این نیروها را با خودشان برده‌اند.

در همین حال عبدالحمید ناطقی، عضو شورای ولایتی غور می گوید که شب گذشته جنگ‌جویان گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای دولتی در منطقه‌ی خارستان، در غرب شهر فیروکوه، مرکز این ولایت نیز حمله کرده بودند.

ناطقی افزود که در جریان درگیری در این حمله‌ی طالبان، 3 نیروی دولتی کشته و 9 نیروی دیگر دولتی زخمی شده‌اند.

در این درگیری به جنگ‌جویان طالبان نیز تلفاتی وارد شده، اما رقم آن هنوز مشخص نشده است.

گفتنی است که ولایت‌های بادغیس و غور در غرب کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این دو ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر