16:23 02 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه افغانستان از دیدار وزیر امور خارجه این کشور با سفیر بریتانیا در کابل خبر داد. 

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه افغانستان امروز سه شنبه ۲۱ دلو ۱۳۹۹ نوشت: محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه طی دیداری با خانم الیسون بلیک سفیر بریتانیا در کابل، پیرامون روابط دوجانبه و تازه‌ترین تحولات در مذاکرات صلح جاری افغانستان، بحث و تبادل نظر کرد.
این وزارت افزوده است، که در آغاز اتمر از کمک‌های دوامدار بریتانیا در بخش‌های امنیتی، بهداشتی، فرهنگی و آموزش و پرورش ابراز قدردانی نموده، تعهد لندن در پیوند به اِعطای ۱۵۵ میلیون پوند استرلینگ در کنفرانس افغانستان ۲۰۲۰ در ژنیو را مورد ستایش قرار داد.


در ادامه این خبرنامه آمده است، که وزیر امور خارجه ضمن اشاره به جایگاه برتانیا به‌عنوان یک کشور دوست و شریک راهبردی برای دولت افغانستان، تأکید کرد که انگلستان می‌تواند در تقویت اجماع منطقه‌یی برای صلح افغانستان نقش موثر داشته باشد.
در پایان این خبرنامه همچنین آمده است، که سفیر بریتانیا در کابل ضمن ابراز همدردی با مردم افغانستان، نگرانی عمیق خود را در پیوند به افزایش خشونت‌ها و تداوم قتل‌های هدفمند و کشتار غیرنظامیان در کشور ابراز کرد. خانم بلیک همچنان در مورد حمایت کشورش از اجماع منطقه‌یی و جهانی در راستای برقراری آتش‌بس وپایان‌دادن به خشونت‌های جاری در افغانستان اطمینان داد.

یادآوری می کنیم، که بریتانیا یکی از کشورهای است، که نیروهای خود را پس از فروافتادن رژیم طالبان به رهبری امریکا وارد افغانستان کرد. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر