19:57 16 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

منابع محلی در ولایت نیمروز می‌گویند که در نتیجه‌ی حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان بر یک کندک نیروهای ارتش در ولسوالی خاشرود این ولایت، نُه سرباز کشته شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، نماینده‌گان شورای ولایتی نیمروز می‌گویند که ده‌ها تن از جنگ‌جویان طالبان که مجهز به سلاح‌های سبک‌و‌سنگین بودند، نیمه‌های سه‌شنبه‌شب، بیست‌‌ویکم دلو، بر قطعه نیروهای ارتش در ولسوالی خاشرود این ولایت حمله کردند که در نتیجه نُه تن از نیروهای امنیتی کشته و پنج‌تن زخمی شدند.

نعمت‌الله صدیقی، عضو شورای ولایتی نیمروز، با تأیید این خبر به رسانه ها گفته است، که طالبان به صورت گروهی که تعدادشان به ده‌ها تن می‌رسید با سه تانک هاموی مجهز به دهشکه و تفنگ‌های دوربین‌دار به مرکز نظامی ارتش حمله کردند.

او گفت که براساس گزارش‌ها در این رویداد یک جنگ‌جوی طالبان کشته شده است و نُه تن دیگر زخمی شده‌اند.

این قطعه در منطقه‌ای به نام منار در ولسوالی خاشرود نیمروز موقعیت دارد.

نیروهای امنیتی بیش‌ از دو ساعت با جنگ‌جویان طالبان که وارد این قطعه شده بودند، به درگیری پرداختند، اما جنگ‌جویان گروه طالبان پس از شنیدن صدای هواپیما که مشخص نیست نظامی بوده و یا غیرنظامی، پا به فرار گذاشته‌اند.

منابع هم‌چنان گفته‌اند که در این درگیری دو تن از نیروهای امنیتی به دست طالبان اسیر شده‌اند و از سرنوشت سومی اطلاعی در دست نیست.

در هفته‌ی جاری ولایات جنوب‌غربی کشور شاهد افزایش تحرکات طالبان و تلفات نیروهای امنیتی بوده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر