07:05 03 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 23
ما را در دنبال کنید

سخنگوی پنتاگون در اظهاراتی در جمع خبرنگاران گفته است که وزرای دفاع ناتو هفته آینده برای بحث در مورد برنامه های خروج نیروها از افغانستان دیدار می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا در یک نشست خبری،از سطع بلند خشونت‌ها در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌ است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ایالات متحده قصد دارد تا  برنامه های خروج نیروهای خود از افغانستان راکه در توافق نامه صلح با گروه طالبان پیش بینی شده است ، بازنگری کند، گفت: «تردیدی نیست که ماموریت ناتو در افغانستان در نشست وزیران مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. وزیر دفاع آمریکا  مشتاقانه منتظر این موضوع است.»

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا یادآور شده که «خشونت در افغانستان بسیار بلند است، در آخرین نقطه خط رسیده و افغان‌ها از این خشونت رنج می‌برند؛ این مساله مهم است؛ این چیزی است که به آن تمرکز داریم، به همین دلیل ما می‌خواهیم یک راه حل سیاسی پیدا شود تا این جنگ به شکل مسوولانه که ثبات را در پی داشته باشد ختم شود.»

این در حالی است که به تازگی دولت جدید آمریکا گفته است که خروج نیروهای این کشور از افغانستان مبتنی بر شرایط است.

از سوی دیگر، طالبان در هفته‌های اخیر تاکید کرده است: در صورتی که نیروهای خارجی در زمان تعیین‌شده از افغانستان خارج نشوند، حملات را علیه آنها از سر خواهد گرفت.

بر اساس توافقنامه توافقنامه قطر، نیروهای آمریکایی باید تا ماه می سال جاری میلادی به طور کامل از افغانستان خارج شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر