10:14 19 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

رهبر حزب اسلامی افغانستان، گفته است که ایالات متحده امریکا، حتی بدون توافق با طالبان نیرو هایش را از افغانستان بیرون خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، گلبدالدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی، در یک گردهمایی به مناسبت سی‌و دومین سالگرد خروج نیروهای شوروی پیشین از افغانستان، صحبت می‌کرد، گفت: "معاهدهٔ امریکا با طالبان مجبوریت و ضرورت خود امریکا است. امریکا هیچ بدیلی به جز خروج از افغانستان ندارد. قسمی‌که ترمپ گفته بود که حتی بدون توافق با طالبان نیرو هایش را از افغانستان بیرون خواهد کرد."


حکمتیار افزوده است که ایالات متحده یکی از جنگ‌های بدنام و پر هزینه خود را باخته است.
رهبر حزب اسلامی گفت: جو بایدن (رییس‌جمهور امریکا) در قسمت ادامۀ حضور نیرو های امریکایی در افغانستان، نباید اشتباه باراک اوباما، رییس‌جمهور پیشین امریکا را تکرار کند.
وی گفته است: فشار‌ها نمی‌توانند طالبان را وادار به عقب‌نشینی از موضوع فعلی شان کند. طالبان نمی‌توانند بقای نیروهای خارجی در افغانستان را پس از ماه می و همچنان "بقای حکومت دست نشانده" را قبول کنند.
این درحالیست که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در نخستین دیدارش از پنتاگون، گفت که خروج کامل نیروهای ایالات متحده از افغانستان مطابق ضرب الاجل توافقنامه دوحه تا ابتدای ماه مه انجام نمی‌شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر