12:35 21 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه افغانستان از اقدام و همکاری به موقع مقام های ایرانی در راستای مهار آتش سوزی سپاسگزاری کرد. 

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه افغانستان امروز یکشنبه ۲۶ دلو ۱۳۹۹ نوشت: وزیر امور خارجهٔ افغانستان، مراتب تأثر عمیق خویش را در پیوند به وقوع آتش‌سوزی بزرگ در منطقهٔ گمرک اسلام‌قلعهٔ ولایت هرات ابراز داشت. در این رویداد ناگوار، شماری از هموطنان ما زخمی شده و صدها واسطهٔ نقلیه سوخته است.  
در ادامه اعلامیه ای وزارت خارجه افغانستان آمده است، که محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجهٔ جمهوری اسلامی افغانستان، از اقدام و همکاری به‌موقع مقامات کشور دوست جمهوری اسلامی ایران در راستای مهار آتش‌سوزی، جلوگیری از خسارات بیشتر، و همچنان گشودن مرز و انتقال بیش از یکهزار واسطهٔ نقلیه به خاک ایران، صمیمانه سپاسگزاری و قدردانی کرد.
در این اعلامیه همچنان آمده است، که وزیر امور خارجه، از تلاش‌های به‌موقع والی و مقامات محلی هرات و همچنان تشریک مساعی میان اردوی ملی، پولیس ملی، قطعات سرحدی، کماندو، محافظت عامه و سایر نهادهای محلی در راستای آتش‌نشانی و جابجایی وسایط ستایش نمود.
در پایان این وزارت افزوده است، که وزارت امور خارجهٔ افغانستان، مراتب همدردی خویش را با خانواده‌های زخمیان و متضررین ابراز نموده، در راستای خاموش سازی آتش‌سوزی و جلوگیری از خسارات بیشتر به دارایی هموطنان ما، به تلاش‌ها و هماهنگی‌هایش با نهادهای دولتی و جانب کشور دوست ایران ادامه خواهد داد.

یادآوری می کنیم، که براساس اعلام مقامات افغانستان حدود ساعت ۱۲:۳۰ دیروز یک تانکر گاز در گمرک اسلام قلعه، افغانستان منفجر و پس از آن آتش سوزی بزرگی آغاز شد که در آن نزدیک به پنجصد موتر سوخته است. 

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر