09:58 01 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

پاکستان برای دستیابی به یک اتفاق نظر و اجماع در مورد وضعیت افغانستان، با دولت بایدن و همچنین کشورهای منطقه از جمله چین، روسیه و ایران در تماس است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، پاکستان اعلام کرد تا زمان دستیابی به توافق سیاسی از طریق گفت‌وگوهای بین‌الافغانی، از حضور آمریکا در افغانستان حمایت می کند.

یک مقام ارشد پاکستانی که خواست نامش فاش نشود، گفت: "ما نمی خواهیم این فرصت از بین برود. ما می خواهیم همه طرف ها به توافق عمل کنند.

به گفته وی، پاکستان خواستار عقب‌نشینی و خروج سیستماتیک و مسئولانه نیروهای آمریکایی و دیگر نیروهای بین المللی است. مهم‌ترین نکته عدم تکرار اشتباهات گذشته است.

برخی مقامات می‌گویند پاکستان برای دستیابی به یک اتفاق نظر و اجماع در مورد وضعیت افغانستان، با دولت بایدن و همچنین کشورهای منطقه از جمله چین ، روسیه و ایران در تماس است.

پاکستان مراقب همه تحولاتی است که ممکن است از تصمیمات دولت جدید آمریکا و وزرای دفاع ناتو نشأت گیرد چرا که تأثیر مستقیمی بر افغانستان خواهد داشت.

پاکستان نه تنها توافق طالبان و ایالات متحده را تسهیل کرد بلکه در مذاکرات بین‌الافغانی نیز همین نقش را ایفا کرد.

گفتنی است، وزرای دفاع ناتو در حال آماده شدن برای یک جلسه مهم در این هفته هستند تا تصمیم بگیرند آیا نیروها را از مناطق درگیر جنگ در افغانستان تا ماه می خارج کنند یا خیر.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر