09:57 01 اگست 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 81
ما را در دنبال کنید

رئیس شورای عالی مصالحه ملی، می گوید که در شرایط کنونی مردم افغانستان توقع دارند که رهبران سیاسی از زبان تهدید، زور و خشونت استفاده نکنند.

به گزارش اسپوتنیک، داکتر عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی امروز دوشنبه (15، فبروی)، در مراسم تودیعی حسین اونی بوتسلی نماینده دایمی سازمان همکاری اسلامی در سفارت ترکیه در کابل گفت که در شرایط کنونی مردم افغانستان توقع دارند که رهبران سیاسی از زبان تهدید، زور و خشونت استفاده نکنند. زبان تهدید و زور در افغانستان نتیجه نمى‌دهد، اما بعضى چهره‌های سیاسی گاهی بدون احتیاط حرف می‌زنند. باید همه متوجه وضعیت حساس کشور باشیم، شرایط را درک کنیم و پیام آور صلح، همدیگرپذیری و وحدت باشيم.

گلبدین حکمتیار روز یک‌شنبه، بیست‌وششم دلو که به مناسبت خروج قشون سرخ شوروی از افغانستان سخنرانی می‌کرد، هشدار داد که اگر توافق‌نامه صلح حزب اسلامی و دولت عملی نشود، با راه‌اندازی تظاهرات گسترده ارگ را محاصره و ارگ‌نشینان را به سرنوشت «پرچمی‌ها» گرفتار خواهد کرد.

حکمتیار هم‌چنان حکومت را به سنگ‌اندازی در روند صلح متهم کرد و گفت که از کشورهای منطقه در «ضمن» کانتینرهای تجارتی سلاح به کشور وارد و به فرماندهان ضد طالبان توزیع می‌کند تا برای جنگ آماده‌گی بگیرند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر