22:29 22 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 33
ما را در دنبال کنید

درحالی که وزرای دفاع ناتو در حال تصمیم‌گیری درباره حضور و یا خروج از افغانستان هستند، دولت کابل خواستار ادامه حضور نیروهای خارجی در کشور شده است.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه تایمز در گزارشی گفته‌است که دولت افغانستان از متحدان خارجی خود خواسته‌است تا برای دو سال دیگر در افغانستان باقی بمانند.

روزنامه به نقل از حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور گفته است، حتی اگر با طالبان صلح نشود، انتظار می‌رود تا دو سال دیگر افغانستان کاملاً متکی به خود شود و توانایی انجام مسئولیت‌های امنیتی را به طور مستقلانه داشته باشد، از همین‌رو امریکا و متحدانش دو سال دیگر در افغانستان بمانند.

وی افزوده است: و ما می‌خواهیم دستاوردهای 20 سال گذشته را حفظ کنیم. بزرگ‌ترین مشکل ما امور مالی است، نه نیرو و نه توانایی جنگی.

این اظهارات را حمدالله محب در حالی مطرح کرده است که وزرای دفاع ناتو قرار است امروز و فردا در مورد حضور نیروهای خود در افغانستان تصمیم بگیرند. ایالات متحده نیز در حال بازنگری توافق‌نامۀ صلح امریکا-طالبان است

همچنین رسانه‌ها به نقل از منابع ناتو گزارش می‌دهند که با وجود درخواست طالبان برای خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان در پایان ماه آپریل، نیروهای خارجی بیش از مهلت تعیین شده در توافقنامه قطر به حضورشان در افغانستان ادامه خواهند داد.

پیش از این نیز «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو گفت که نیروهای این سازمان تا رسیدن "زمان مناسب" افغانستان را ترک نخواهند کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر