00:22 26 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید که در این اواخر تروریستان یک شیوۀ کاملاً نو را به خاطر بمب‌گذاری در جاده‌های کابل استفاده می‌نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح، معاون نخست رئیس جمهور امروز دوشنبه (4 حوت) در گزارش جلسه شش و نیم خود گفته که  به اساس ثبوت و مدارک قوی که در اختیارداریم، طالبان تروریست برمه‌های خاص را از پاکستان به دست آورده‌اند.

وی افزوده:" این برمه‌ها را عمدتاً در موترهای سراچه جابجا می‌سازند و با توقف یک الی دودقیقه‌ای می‌توانند یک سوراخ به عمق ده سانتی‌متر در سرک ایجاد نموده و به عجله و شتاب بمب را که همرنگ سرک است جابجا می‌سازند، این روش آدم کشی و ترور اکنون افشاشده است".

معاون اول ریاست جمهوری بیان داشته که سر از این لحظه به تمام پولیس هدایت صادر شد که موترهای سراچه و یا هم تمامی موترهای به‌اصطلاح غرفه دار، به‌خصوص موترهایی که سیت عقبی آن‌ها کشیده شده ‌باشند را دقیق تلاشی نمایند. پیدا شدن برمه با مشخصاتی که گفته شد، ثبوتی برای دست داشتن شخص در ترورهای شهری است.

آقای صالح بیان داشت که در انفجار دیروز در شهر کابل، چهار نفر کشته و پنج تن دیگر زخمی شده‌اند.

این در حالی است که در این اواخر رویدادهای ناشی از انفجارهای ماین‌های مقناطیسی و جاسازی شده در شهر کابل به گونه بی سابقه افزایش یافته است.

مسوولیت این رویدادهای تروریستی را فرد یا گروهی به عهده نمی‌گیرد اما دولت افغانستان می‌گوید که این حملات توسط طالبان طرح ریزی و اجرا می‌شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر