01:30 20 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دادگاه استیناف بامیان مردی را در پیوند به قتل یک زن به ۱۰ سال زندان محکوم نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، دادگاه استیناف ولایت بامیان، در یک نشست قضایی علنی، مردی را به‌دلیل شراکت در قتل یک زن ۳۵ ساله در مربوطات ولسوالی حصه‌اول یکه‌اولنگ، به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.

این مرد "یحیا" نام دارد و در نشست قضایی روز دوشنبه، چهارم حوت از سوی دادگاه استیناف ولایت بامیان «در قضیه معاونت در جرم قتل» بانویی به‌نام "گلبخت" که حدود شش ماه پیش در خانه‌اش سر بریده شده بود، محکوم شناخته شد.

گفته شده این خانم توسط شوهر و به همکاری برادر شوهرش سر بریده شده است. شوهر مقتول تاکنون فراری است اما برادرش بازداشت و پس از سپری کردن دو دادگاه، سرانجام به ۱۰ سال زندان محکوم شد.


هیأت قضایی ریاست دیوان رسیده‌گی به جرایم خشونت علیه زن و تخلفات کودکان دادگاه استیناف بامیان، فیصله‌ی دادگاه ابتدایی در این مورد را که قبلا صادر شده بود نیز نقض کرد. دادگاه ابتدایی رسیده‌گی به جرایم خشونت علیه زن و تخلفات کودکان، در یک نشست قضایی به تاریخ یازدهم دلو، این مرد را برائت داده بود.

غوث‌الدین طاهری، رییس هیأت قضایی در زمان خواندن حکم، حق فرجام‌خواهی را برای طرفین قضیه محفوظ دانست و افزود که این درخواست تجدید نظر به حکم دادگاه، باید در میعاد قانونی آن صورت گیرد.

پیش از این پولیس بامیان و اداره امور زنان این ولایت، گفته بود که این زن توسط شوهرش به قتل رسیده و خود او از ساحه فرار کرده است. دلیل سر بریدن این خانم توسط شوهرش، خشونت و مشکلات خانواده‌گی عنوان شده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر