03:21 14 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۷ عضو گروه طالبان در استان‌های قندهار، فاریاب و کاپیسا کشته و شماری دیگر هم زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع افغانستان امروز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای نوشت که ۴۲ تن از افراد گروه طالبان در حملات هوایی جنگنده‌های ارتش در استان قندهار کشته شدند.

در اطلاعیه آمده است: این حملات در ولسوالی ‌های پنجوایی، میانشین و ارغنداب صورت گرفته که طی آن ۸ عضو دیگر طالبان زخمی و چهار عرداه موترسایکل و مقداری مهمات و سلاح آنها نیز منهدم شده است.

براساس اطلاعیه وزارت دفاع افغانستان، همچنین هفت عضو گروه طالبان در ولسوالی خواجه سبز پوش استان فاریاب طی درگیری با نیروهای ارتش کشته و یک نفر دیگر زخمی شدند.

۸ تن دیگر از افراد این گروه نیز درولایت کاپیسای افغانستان کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند.

روز گذشته معاون وزارت دفاع طی یک نشست در کابل اعلام کرد که در سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۸ هزار نفر از اعضای گروه طالبان کشته و بیش از ۱۰ هزار تن دیگر هم زخمی و حدود ۲ هزار نفر از آنها بازداشت شده اند.

گزارش سازمان ملل متحد از تلفات غیرنظامیان در سال ۲۰۲۰ نیز بیانگر شدت درگیری‌ها در افغانستان می باشد که براساس این گزارش بیش از ۸ هزار غیرنظامی در این سال در افغانستان کشته و یا زخمی شده اند که گروه طالبان مسئول ۶۰ درصد این تلفات خوانده شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر