22:58 18 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه افغانستان اظهار داشته است که در صورت رعایت آتش بس از سوی طالبان جنگ علیه داعش را ساده می کند.

به گزارش اسپوتنیک، حنیف اتمر وزیر خارجه روسیه  حین سخنرانی مطبوعاتی در وزارت خارجه روسیه گفت: "اگر طالبان به تعهدات شان استاده باشد و بخصوص آتش بس را رعایت کنند و این دعوت را بپذیرند، مبارزه ما با داعش در افغانستان به مراتب راحت تر می گردد".

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که کابل نگرانی روسیه را در ارتباط نفوذ داعش در افغانستان درک می کند، ما می توانیم مشترکاً در این عرصه کار کنیم.

قبلاً نمایندگان طالبان چندین بار اعلام نمودند که افغانستان را از وجود داعش پاک می کنند و ارتباط با این گروپ تروریستی ندارند

اتمر در دیدار روز جمعه با لاوروف پیام اشرف غنی به ولادیمیر پوتین را ابلاغ کرده گفت: "اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شخصاً مایل است از کمک و مساعدتی که طرف روسی در طی بیست سال گذشته به افغانستان و مردم افغانستان انجام داده است، ابراز سپاسگزاری کند".

اتمر در ادامه گفت: "رئیس جمهور افغانستان با استفاده از این فرصت مایل است از طریق شما پیامی را به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور برجسته فدراسیون روسیه ابلاغ کند، که افغانستان یک کشور دوست، یک کشور شریک و کشوری است که دوست دارد با دولت و فدراسیون روسیه دوست باشد".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر