01:32 26 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 22
ما را در دنبال کنید

معاون نخست ریاست جمهوری در توئیتی با نشر عکس یکی از فرماندهان گروه هراس افگنی بنام انصارالله گفته است که انصارالله نیز مانند داعش یک لباس تروریستی در آسیای میانه است.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح معاون نخست ریاست جمهوری گفته است که طالبان فراهم کننده امکانات مادی و معنوی برای این گروه است. نام رهبر این گروه ابوعمر میباشد که بسیاری وقت هایش را با طالبان میگذراند. وی گفته است که طالب دلیل وجود ایکو سیستم ترور در منطقه است.

جماعت انصارالله از جمله گروه های هراس افگنی مربوط به کشور تاجکستان است که در مرزهای میان تاجکستان و افغانستان، بیشتر در ولایت بدخشان فعالیت دارد. چند ماه قبل مقامات دولتی در بدخشان گفتند که این گروه در پهلوی طالبان، القاعده و داعش برعلیه نیروهای افغان مصروف جنگ است.

آقای صالح با اشاره به گزارش چندی قبل سازمان ملل مبنی بر ارتباط طالبان با گروه های تروریستی افزوده‌است که گروه طالبان همواره  با گروه های دیگر هراس افکنی از جمله القاعده در ارتباط بوده‌اند و گروه طالبان به تعهدات خود نسبت به توافق‌نامه صلح امریکا و گروه طالبان عمل نکرده‌است.

طالبان ارتباط با شبکه القاعده را قویا رد می‌کنند و می‌گویند که نه آن‌ها در افغانستان حضور دارند و نه نیازی به حضور آنان وجود دارد؛ ارزیابی‌سازمان‌های بین‌المللی و نهادهای وابسته به قدرت‌های غربی اما حاکی از ارتباط گسترده شبکه القاعده با طالبان و شبکه حقانی است و گفته می‌شود که رهبران شبکه حقانی درباره ایجاد یک نیروی نظامی مشترک با القاعده، رایزنی نمودند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر